22 Ocak 2018 Pazartesi

Peygamberimizin Hadis-i Şeriflerinden Mesaj Var –5  Peygamberimizin  Hadis-i Şeriflerinden Mesaj Var  –5


Yüce Allah’a inanıp iyi ve güzel işler yapan müslümanlar,öldükten sonra cennete gider. Tabii ki, cennete girebilmesi için kul hakkına riayet etmesi  gerekir. Kul haklarını ödemeden cennete girmek mümkün değildir.
Her müslümanın en büyük arzusu ahirette cennete girmek ve sonsuz bir mutluluğa ulaşmaktır. Cennetteki sayısız nimetler iyi kimseleri beklemektedir.
Cennete girebilmek için başta imanlı olmak şarttır. İmanlı olarak Allah’ın yap dediklerini yapan yasaklarından da uzak duran ve güzel işler yapanların cennete gireceği müjdelenir.
Cennete girmek ümidi ile cehenneme düşme korkusu arasında olan biz insanlar, cennete girebilmenin yollarını aramalıyız. Bu vesileyle Allah’ın razı olduğu kullardan olmaya çalışmalıyız.
Allah’ın varlığına ve  birliğine, Hz.Muhammed’in Allah’ın kulu ve Peygamberi olduğuna inanarak Allah’ın emirlerini yerine getiren, iyi ve faydalı işler yapan, kimseye zarar vermeyen ve kimsenin hakkını yemeyen kişiler iyi kimselerdir. Böyle kimseler cennetin bitmez tükenmez sonsuz nimetleriyle karşı karşıya kalacaktır. Cehennem ateşi böyle kimselerden uzak kalacaktır.
Yüce Allah’ın korkusundan göz yaşı döküp,geceleri Allah’a yakarıp ve sadece O’na kulluk edenler ile Allah için nöbet tutarak  sabahlayan gözlerde cehennem azabından uzak kalacaktır.
Çünkü, O kimselerin  tuttuğu nöbet ve yaptıkları vazifeyle insanların huzur ve güvenini sağlıyorlar.
Gece gündüz demeden nöbet tutup vatanın her köşesinde,sınırda ve sınır ötesinde canları pahasına Allah için,vatan ve millet  için mücadele eden görev ve sorumluluklarını yerine getiren asker ve polislerimizin cennetle mükafatlandırılacaklarına inanıyoruz.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in  hadis-i  şerifteki  mesajı  şöyledir:
Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor ki, ” İki göz vardır ki,cehennem ateşi onlara dokunmaz:Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda nöbet tutarak geçiren göz.”   (Tirmizî, Fedâilu'l-Cihâd,7.)

Bağımsızlığımız,vatanımız,bayrağımız,milletimiz,ezanımız,güvenliğimiz ve huzurumuz için görev başında bulunan tüm asker ve polisimize Yüce Allah yardım eylesin ve her daim onları muzaffer eylesin. Amin.

Efkan VURAL


Bu Yazı Aşağıdaki Web Sitelerinde Yayınlanmıştır:


Milliyet Blog:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder